Prohlášení kolektivu Alt*Pride k 8. březnu #MDŽ

Kolektiv Alt * Pride se připojují ke koalici 8. března a další kolektivům, které pořádají dnešní akci Demonstrace 8. března / 8. března v Praze . Přečtěte si a proslov členství v našem kolektivu, který je zároveň naším prohlášením k Mezinárodnímu dni žen:

Největším symbolem mdž jsou pravděpodobně květiny, které ženy v tento den dostávají, ať už od svých známých, partnerů či členů rodiny, nebo v rámci různých kampaní, které se na dny jako je tento nabalují.
Toto symbolické gesto může mít různý význam. Ať už jej ale chápeme jakkoliv, je to jen chabá útěcha oproti všem úskalím, kterým ženy v dnešní společnosti čelí.
Ať už se ovšem jedná o diskriminaci v zaměstnání, hloupé narážky a pohvizdování na ulici, nebo nesmyslná očekávání od společnosti, nesmíme zapomínat ani na ostatni lidi, kteří se s těmito věcmi setkávají.
Zatímco ženy se v patriarchální společnosti musí bát jít v noci samy parkem, gayové, lesby, bisexuální, trans a queer osoby (zkrátka všichni, kdo nespadají do kategorie silných chlapáků) se musí bát, aby na ně na ulici kvůli jejich genderové identitě nebo sexuální orientaci někdo nezaútočil. Žijeme v kapitalistickém systému, takže zatímco se někteří lidé rodí do bohatství, my musíme na trhu práce prodávat sebe sama. Ženy dostávají za práci nižší mzdu a jediný, kdo na tom vydělává, je zaměstnavatel. Queer lidé zase musí počítat s odsuzujícími pohledy při pohovorech.
Vedeme stejný boj. Proto bychom se měli nejen dnes spojit a společně ukázat, že je možné naši situaci změnit.

Smrt patriarchátu a kapitalismu!